Cime 1 kvartál 2024

Veselí n. M. nabídne k prodeji dalších sedm nových bytů, 18 už má majitele

Veselí nad Moravou (Hodonínsko) 9. listopadu (ČTK) - Veselí nad Moravou na Hodonínsku chystá prodej dalších sedmi bytů v nově vznikající rezidenci Nová tržnice. Veřejná soutěž se uskuteční 8. prosince, uvedla v tiskové zprávě mluvčí radnice Žaneta Jančaříková. Podle ní je o byty velký zájem a všech 18 bytů v budově C už město prodalo, přestože je teprve ve výstavbě. V dalších dvou letech by mělo vzniknout 15 bytů v budově B a devět bytů v budově C, celkem tedy 42 bytů.

K prodeji bude nabídnuto sedm bytů z objektu B. Předešlých 18 bytů z budovy A město prodalo formou veřejné soutěže ve třech kolech, pokaždé nabídlo šest bytů. "Poslední kolo o šest bytů přilákalo letos v září 40 účastníků," uvedla Jančaříková. Majitelem se stal člověk, který nabídl nejvíce peněz. Jednopokojový byt se prodal za více než dva miliony, cena dvoupokojových bytů přesáhla tři miliony korun.

Velký zájem město zaznamenalo i o pozemky pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Hutník. "Narůstající poptávka o všechny termíny veřejných soutěží jak na byty, tak na pozemky nám potvrdila, že nabídka kvalitního bydlení v našem městě rozhodně má smysl. Mám velkou radost, že mezi vítěznými uchazeči jsou zejména mladí lidé, kteří chtějí ve Veselí zůstávat," uvedl starosta Petr Kolář (TOP 09).

Právě mladé rodiny s dětmi se snaží radnice ve veřejné soutěži zvýhodnit a mohou uplatnit slevu. Město už prodalo všech 18 bytů a prostor pro pět prodejen v objektu C, který se staví. Vzniknou další dva objekty, které nabídnou celkem 24 bytů. "„Ke každému novému bytu náleží parkovací stání a sklepní kóje, budova disponuje výtahem. Vstup do domu je na čipovou kartu a počítá se s podlahovým topením a rekuperací. Hned vedle nových bytových domů by mělo vzniknout i parkoviště s veřejným dobíjecím místem pro elektroauta a nové dětské hřiště s klidovou zónou," řekl Kolář. Město také plánuje v první polovině příštího roku nabídnout další parcely pro stavbu rodinných domů. V místě poblíž základní školy je zhruba 50 parcel, část už je prodaných.

Veselí nad Moravou leží na jihovýchodě Jihomoravského kraje v těsném sousedství s okresem Uherské Hradiště ve Zlínském kraji. Ve městě žije asi 11.500 obyvatel. Na letošní rok má město schválený rozpočet kolem 280 milionů korun.