Mercedes

Velké Meziříčí vybírá firmu na opravy zimního stadionu, o dotaci žádá stát

Velké Meziříčí (Žďársko) 7. února (ČTK) - Radnice ve Velkém Meziříčí vybírá firmu na nezbytné opravy zimního stadionu, které by podle předpokladu měly stát do 49 milionů korun. Město požádalo o dotaci Národní sportovní agenturu, jestli od ní dostane nějaké peníze, zatím neví. O pokračování projektu a jeho financování budou zastupitelé jednat na zasedání v tomto měsíci, řekl dnes novinářům starosta Alexandros Kaminaras (nestraník za Společně VM). Podle webu města se zastupitelstvo sejde 28. února.

"Jestliže se nikdo neodvolá, budeme mít cestu otevřenou k podpisu smlouvy o dílo s tím zhotovitelem, který podal nejnižší nabídkovou cenu," uvedl starosta.

Když se na tom zastupitelé města dohodnou, měli by stavební dělníci na stadionu pracovat mimo zimní sezonu, nejspíš od dubna do srpna. Opravovat by měli jen ty části, které jsou ve špatném stavu. Vyměnit by měli vzduchotechniku a mrazicí soustavu, s výměnou betonu by se měla zvětšit ledová plocha. Projekt počítá také například s výměnou mantinelů, osazením úspornějších LED svítidel a s opatřením, díky němuž se zlepší akustika.

Zimní stadion ve Vrchovecké ulici byl otevřený v roce 1995, zastřešený byl o sedm let později. O dotaci na jeho rekonstrukci se Velké Meziříčí uchází opakovaně. Minulá žádost na podstatně rozsáhlejší úpravy sportoviště podle dřívějšího vyjádření radnice padla kvůli změnám dotačních pravidel v Národní sportovní agentuře.

Vedení Velkého Meziříčí také prověřuje to, jestli by šlo dát na střechu stadionu fotovoltaické panely. Jak uvedl starosta, podle statického posudku by to bylo možné při relativně snadném ztužení střešních vazníků. "Teď zjišťujeme, kolik by to stálo a jestli ta doba návratnosti by dávala smysl nebo ne," řekl.

Město s 11.300 obyvateli má pro letošek rozpočet s celkovými výdaji za 369 milionů korun.