Cime 2 kvartál 2024

Veletrhy Brno ruší kvůli covidu Salimatech, stavební veletrhy přesouvají

Brno 20. prosince (ČTK) - Veletrhy Brno se s ohledem na nejistou situaci s pandemií covidu rozhodly zrušit únorové potravinářské veletrhy Salimatech a veletrh obalů a tisku EmbaxPrint. Měly se konat od 15. do 17. února, nově jsou přesunuté na obdobný termín v roce 2023. Zároveň sáhly k přesunu stavebního veletrhu a souvisejících výstavních akcí Dřevo a stavby Brno a Mobitex z konce února na 21. až 23. dubna, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Markéta Kamenická.

"Současná nestabilita prostředí a obavy z vývoje epidemické situace v Česku nedovolují plnohodnotnou přípravu veletrhů s ohledem na jejich plánovaný termín. Vycházíme tak vstříc požadavku většiny vystavovatelů a překládáme termín obou veletrhů na jaro 2023," uvedl generální ředitel Tomáš Moravec k veletrhům Salimatech a EmbaxPrint.

Vedení společnosti společně s vystavovateli věří, že za rok už bude prostředí k pořádání veletrhů stabilnější. V plánu je konat je ve dvouletém cyklu v lichých letech. Pokud to bude možné, má se letos v březnu na výstavišti uskutečnit alespoň konference na téma digitalizace v potravinářství.

Stavební a přidružené veletrhy mají být v dubnu. K přesunu Veletrhy Brno sáhly kvůli tomu, aby omezily riziko zmařených investic ze strany svojí i vystavovatelů. Na konci dubna už očekávají obě strany stabilnější prostředí. Tento posun vrací veletrh do svého původního termínu. "Kvůli pandemii ovšem nezůstal v kalendáři kámen na kameni," řekl ČTK Moravec.

Novinkou je také zkrácení Mezinárodního strojírenského veletrhu z pěti dnů na čtyři. Organizátoři se tak rozhodli na základě letošní zpětné vazby vystavovatelů, kteří považují zkrácení o den za efektivnější.