Cime 2 kvartál 2024

Veletrhu Stavotech se v Olomouci zúčastní bezmála stovka vystavovatelů

Olomouc 30 října (ČTK) - Bezmála stovka vystavovatelů se zúčastní stavebního a technického veletrhu Stavotech - Moderní dům, který bude příští týden od čtvrtka do soboty v hlavním pavilonu a na přilehlých venkovních plochách olomouckého Výstaviště Flora. Součástí veletrhu budou doprovodné výstavy, semináře a prezentace, sdělil ČTK Petr Nasadil z pořádají společnosti Omnis Olomouc.

"Téměř 100 vystavovatelů představí širokou nabídku výrobků a služeb snad ze všech odvětví stavebního oboru. Podzimní etapa se již tradičně vyznačuje větším zastoupením v oblasti topení a úspor energie. Návštěvník tak může srovnat nabídku rozličných druhů topení. Velké zastoupení bude mít také moderní dřevěné stavění a firmy s nabídkou dřevostaveb," uvedl Nasadil.

Veletrh Stavotech podle něj představí návštěvníkům možnosti, jak mohou reagovat na výrazné zdražování energií a nákladů na vytápění či jak lze úspory ohrožované vysokou inflací investovat do vlastního bydlení.

Součástí olomouckého veletrhu Stavotech bude také výstavní a konferenční sekce Ekoenerga zaměřená na úspory energie a využití obnovitelných zdrojů energie. Doprovodná výstava Moravská dřevostavba představí téma dřevěných staveb. Hejtmanství zastřeší expozici měst a obcí Olomouckého kraje, která bude součástí přehlídky investičních příležitostí pod názvem RegionInvest.

"Doprovodné přednášky budou přímo na veletrhu probíhat po všechny tři dny. Dominantním tématem je letos topení a jeho úspory. Návštěvníci se dozví vše vše o tepelných čerpadlech, fotovoltaice i třeba o rekuperaci," dodal Nasadil.