Komatsu potřebu bagr

Vedení radnice opavské části Zlatníky nechá opravit budovu kulturního domu

Opava-Zlatníky 7. října (ČTK) - Vedení radnice opavské části Zlatníky nechá opravit budovu kulturního domu a restaurace. Náklady na rekonstrukci jsou okolo 15 milionů korun. Práce začnou v říjnu a skončit by měly v červnu 2022. ČTK to dnes řekl Martin Kůs z tiskového oddělení města.

"Už máme stavební povolení a máme vybraného zhotovitele rekonstrukce. V říjnu chceme začít pracovat a předpokládáme, že hotovo by mělo být za devět měsíců," řekl starosta Zlatník Martin Šoltis. Dodal, že prudké zvýšení cen stavebního materiálu a prací je důvodem, proč v první fázi městská část opraví prozatím jen kulturní dům a restauraci. Další část budovy, kam by se měl v budoucnu stěhovat obecní úřad, se bude opravovat později.

Restaurace zůstane v objektu i po rekonstrukci. Městská část ji hodlá pronajmout jinému provozovateli. Je ale možná i varianta, že půjde o obecní hospodu, pokud se nájemce nenajde. Svému účelu bude dál sloužit i kulturní dům. "Bude zvětšen o nové pódium. Kompletní rekonstrukcí projde sociální zařízení, šatna, vytápění a bude vybaven novým nábytkem," doplnil Kůs.