Komatsu potřebu bagr

Vedení Příbrami bude jednat s vlastníky ubytoven o možné spolupráci

Příbram (ČTK) - Vedení Příbrami bude jednat s vlastníky problematických ubytoven o možné spolupráci. Mohly by v nich vzniknout byty pro mladé rodiny nebo dům s pečovatelskou službou (DPS). Město je připraveno nabídnout vlastníkům součinnost, řekl ČTK starosta Jan Konvalinka (za ANO). Stížnosti jsou podle něj hlavně na ubytovny v ulici Pod Čertovým pahorkem, týkají se nepořádku, vandalismu a hluku.

Schůzka s vlastníky se má uskutečnit počátkem května. Majitelé mají podle starosty vizi, co by se s ubytovnami mohlo dělat, a chtějí od města součinnost a pomoc. "Budeme jednat o dalším postupu a o případné spolupráci v otázce realizace projektů. S čímkoliv, s čím přijdou, co bude alespoň náznakem řešení aktuální situace, jim rádi můžeme, protože situace kolem ubytoven, obzvláště pod Čertovým pahorkem, je nedobrá," uvedl Konvalinka.

Podle serveru Příbram.cz některé děti z příbramských ubytoven napadají ostatní děti a nebojí se vyhrožovat ani dospělým. Server zveřejnil video z incidentu, při němž jedno dítě surově mlátí jiné, případem se zabývá policie. Podle Konvalinky je takové chování nepřijatelné a žádá si razantní a exemplární postup. "Vzhledem k věku aktérů nemohu poskytovat žádné informace, jedná se o nezletilé. Nicméně je to v řešení kompetentních orgánů včetně policie, orgánů péče o dítě a je to věc, která má pro všechny zúčastněné složky příznak mimořádnosti," dodal.