Komatsu potřebu bagr

Vedení Prahy 11 schválilo námitky do územního řízení o stavbě věžáků na Hajích

Praha (ČTK) - Vedení radnice Prahy 11 schválilo námitky do územního řízení týkajícího se záměru výstavby dvou vysokých domů Duo Galaxie na Hajích na místě bývalého multikina. Výstavba domů s byty a kancelářemi by podle vedení městské části způsobila mimo jiné problémy v dopravě a parkování. ČTK o dnešním usnesení radních informovala starostka Šárka Zdeňková (HPP11). Na místě mají vzniknout dva 72metrové věžové domy o 21 patrech, investorem je společnost Thesea.

"Jako starostka vzešlá z občanského prostředí považuji záměr dvou výškových budov Duo Galaxie za šílený. Osobně jsem občany i SVJ (společenství vlastníků jednotek) v okolí Galaxie o zahájeném řízení informovala, aby věděli, že zapojit a vyjádřit se je důležité. O podání námitek do územního řízení je podle mých informací velký zájem. Termín podání námitek je právě zítra, tedy ve čtvrtek 9. listopadu," uvedla Zdeňková.

Nyní na pozemcích stojí objekt bývalého kina Galaxie. Investor Thesea chce v blízkosti křižovatky ulic Opatovská a Arkalycká nedaleko východního výstupu ze stanice metra C Háje stávající objekty odstranit a postavit dva bytové domy o 21 patrech s obchody a dalšími službami. Vzniknout by tam mělo 276 bytů.

Takto výstavba podle Zdeňkové zasáhne široké okolí Hájů. "Nejde jen o několik let trvající stavbu samotnou, ale o celkovou zátěž území, například vyšší počet obyvatel zvýší nároky na školská zařízení, zvýší se potřeba parkovacích míst v lokalitě, která je již nyní katastrofální," uvedla starostka.

Radnici vadí rovněž to, že stavby naruší panorama a dominantu a symbol Jižního Města, sousední dvojdům Kupa. Panelové domy v okolí dosahují čtyř až 13 podlaží, zamýšlené domy by měly mít až 21 pater. "Hájům chybí kulturní dům, lokalita je ideální pro kulturní a občanskou vybavenost," dodala Zdeňková.