Komatsu potřebu bagr

Vedení Mělníka bude rozhodovat o navýšení kapacity čistírny odpadních vod

Mělník (ČTK) - Vedení Mělníka bude rozhodovat o navýšení kapacity čistírny odpadních vod. Levnější varianta by byla navýšení o 1000 obyvatel, dražší o 9000 obyvatel, nynější kapacitu má pro 26.000 lidí. Výstavbu ve městě chystá několik developerů, jejich záměry aktuálně tvoří byty s přibližně 3000 obyvateli, vedení města bude muset spolu s investory řešit nejen zajištění infrastruktury, ale též občanské vybavenosti, jako jsou školy, školky a další, řekl ČTK starosta Mělníka Tomáš Martinec (ODS).

Kdy padne rozhodnutí, zatím není jasné. "Debaty jsou na samém počátku," uvedl starosta.

Mělnická čistírna odpadních vod má nyní kapacitu 26.000 obyvatel, ale neslouží pouze městu, ve kterém má pobyt hlášeno kolem 20.000 lidí, ale také okolním obcím, například Velkému Borku. Jejím vlastníkem je společnost Vodárny Kladno - Mělník (VKM). Jak velké navýšení kapacity čistírny bude město potřebovat, objasní také schválení nového územního plánu, který mimo jiné stanovuje rozsah možné výstavby. Záležet bude mimo jiné i na jednáních s developery, kteří mohou na budování infrastruktury přispívat.

Minulý rok VKM dokončily v mělnické čistírně modernizaci technologií, tedy funkčního centra celé čistírny. Investice dosáhla téměř 50 milionů korun bez DPH.

V Mělníku letos po přibližně dvou letech končí dostavba kanalizace v části Vehlovice a s ní související opravy povrchů silnic. Šlo o poslední větší městskou lokalitu, kde kanalizace dosud nebyla. Celková investice přesáhla sto milionů korun, město ji pokrylo z úvěru a z dotace ministerstva zemědělství.