Komatsu potřebuju bagr

Ve zlínské nemocnici se rekonstruuje budova ředitelství a sídlo hygieniků

Zlín 6. ledna (ČTK) - V areálu Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně se rekonstruuje budova ředitelství nemocnice. V sedmipatrové budově sídlí také Krajská hygienická stanice Zlínského kraje. Celkové náklady na rekonstrukci budovy přesáhnou 71 milionů korun včetně DPH, řekla dnes ČTK mluvčí KNTB Renáta Večerková.

V budově se nyní vyměňují okna. Počítá se také se zateplením obvodového pláště, instalací venkovních žaluzií a rekonstrukcemi podlah a střechy. Na projekt využije KNTB evropskou dotaci asi 6,3 milionu korun. Dotační poradenství zajišťuje Energetická agentura Zlínského kraje. "Celkové náklady na naši část rekonstrukce budovy dosáhnou částky téměř 35,5 milionu korun," uvedl předseda představenstva KNTB Michal Filip.

Práce začaly loni v listopadu, potrvají do června. Krajská hygienická stanice ve své části projektu počítá s instalací rekuperační jednotky, na střechu budovy umístí malou fotovoltaickou elektrárnu, vymění také světla za LED svítidla a nechá udělat akustické podhledy. "Všechna jmenovaná opatření zajistí úsporu energie minimálně ve výši 44 procent," uvedla ředitelka Energetické agentury Zlínského kraje Miroslava Knotková.