Cime 3 kvartal 2024

Ve Zlíně se v listopadu v části Příluky otevře nový most přes řeku Dřevnici

Zlín 24. října (ČTK) - Ve Zlíně se na začátku listopadu v části Příluky otevře nový most přes řeku Dřevnici. Starý silniční most bude od 7. listopadu uzavřen a otevře se nové napojení místní části na hlavní silniční tepnu I/49, sdělil dnes ČTK mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Na konci loňského roku tam byla zahájena stavba silničního napojení průmyslové zóny Zlín – východ a městské části Příluky. Jde o největší dopravní stavbu města poslední dekády. Vedení města tehdy uvedlo, že stavba si vyžádá 288 milionů korun, hotová by měla být příští rok.

"Práce v této lokalitě však ještě nekončí. Provoz v křižovatce nového napojení tak bude řízen kyvadlově mobilním semaforem. Standardní semafory na křižovatce na Pančavě budou vypnuty," uvedl náměstek primátora Michal Čížek (ANO).

Na silnici I/49 od křižovatky Pančava až za nové napojení se bude rozšiřovat silnice první třídy. "V první etapě půjde o rozšíření směrem na Vizovice a ve druhé etapě směrem do Zlína. Dokončení a návaznost prací však ještě ovlivní podzimní počasí," uvedl mluvčí.

Provoz bude upraven tak, že odbočení vlevo do průmyslové zóny, ve směru od centra Zlína, bude umožněno pouze nákladním vozidlům a autobusům. Pro osobní vozidla bude navržena objízdná trasa přes Želechovice nad Dřevnicí a Lužkovice.

"Provoz na ulici Cecilka, hned za křižovatkou s ulicí Pekárenská, bude veden pouze v jednom směru, a to směrem do průmyslové zóny tak, aby byl umožněn vjezd do průmyslové zóny kolem nemocnice. Zjednosměrnění je zde tedy záměrně, a to z důvodu, aby se předešlo kolonám na výjezdu kolem nemocnice. Do konce roku 2022 je také naplánované zprovoznění nové světelné signalizace v křižovatce nového napojení," uvedl mluvčí.