Cime 2 kvartál 2024

Ve Zlíně budou rekonstruovat vodovodní přivaděč, omezí to dopravu

Zlín (ČTK) - Společnost Vodovody a kanalizace Zlín začne na konci června v ulicích Štefánikova a Příkrá v širším centru Zlína rekonstruovat páteřní vodovodní přivaděč. Zásadní vodohospodářská stavba za 87 milionů korun, kterou bude spolufinancovat ministerstvo zemědělství, potrvá do září. ČTK to dnes sdělil mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer. Stavební práce omezí dopravu a částečně i pohyb chodců, dodávek vody do domácností se ale nedotknou.

Potrubí vede uprostřed komunikace v Příkré ulici. "Rekonstrukce je nezbytně nutná. Důvodem je havarijní stav potrubí, které se už dostalo na hranu životnosti. V posledních letech a měsících k tomu přispělo i mnoho odstávek kvůli havarijním situacím," uvedl městský radní Václav Kovář (ANO). "Samotná stavba se uskuteční bezvýkopovou technologií, kdy se plastové potrubí svařované na povrchu dostane pod zem přes montážní jámy. Životnost nového potrubí z polyethylenu se pohybuje mezi 80 až 100 lety," uvedl radní.

Stavební práce na úseku dlouhém 943 metrů začnou vedle Kudlovské přehrady v ulici Na Požáře, povedou podél ulice Štefánikova až do ulice Příkrá. O letních prázdninách tam bude úplná dopravní uzavírka, chodců se dotkne minimálně. Pracovat se bude hlavně ve všedních dnech. Dopravní dostupnost a individuální potřeby obyvatel bude koordinovat stavbyvedoucí zhotovitele. "Nonstop dostupnost vozidel Integrovaného záchranného systému je zajištěna, patřila k podmínkám nastavených magistrátem," uvedl Kovář. Bez omezení bude i svoz odpadu.

Vodovody a kanalizace Zlín rekonstruují od jara vodovodní přivaděč také ve zlínské části Letná.