Cime 3 kvartal 2024

Ve Zlíně budou před novým školním rokem modernizované dvě jídelny

Zlín 9. června (ČTK) - Zlínská radnice chystá modernizaci jídelny 7. Základní školy Zlín v Kvítkové ulici. Do nového školního roku bude hotová také rekonstrukce školní jídelny v Hradské ulici. Modernizace si vyžádá několik desítek milionů korun. ČTK to dnes sdělil mluvčí radnice Tomáš Melzer.

Při rekonstrukci kuchyně v 7. ZŠ se počítá s dispozičními úpravami, výměnou gastronomického vybavení i chladíren a mrazíren, vzduchotechniky a instalací. Vzniknou také nové šatny se zázemím. "Úpravy jsou navrženy za účelem zlepšení provozních podmínek kuchyně a rozšíření plochy jídelny. Umožní efektivnější přípravu stravy, rychlejší výdej jídel a zároveň plynulejší odbavení strávníků. Počet vyrobených jídel, kterých je asi 600 za den, se nemění. Předpokládáme investiční náklady 26 milionů korun," uvedla náměstkyně primátora Kateřina Francová (STAN).

V případě největší zlínské školní jídelny, která je v Hradské ulici, se letos dělá druhá etapa rekonstrukce. Umožní zvýšit výrobní kapacitu až o 500 jídel denně, v kuchyni bude možné vařit až 1500 porcí. "Prozatím však zůstane stávající výrobní kapacita zachována. Účelem rekonstrukce objektu je zvýšení počtu druhů připravovaných jídel," uvedl mluvčí.

U jídelny se dělá i přístavba, díky níž se rozšíří zázemí kuchyně, jídelna a šatny. Modernizovat se budou prostory v kuchyni včetně skladů, technických prostor a zázemí pro zaměstnance. "Pro strávníky budou vybudovány šatny, sociální zařízení a zabezpečený vstup včetně bezbariérového přístupu," uvedl mluvčí. Součástí rekonstrukce je také zateplení objektu, nové rozvody vody, ústředního vytápění, kanalizace, elektroinstalace či rozvody vzduchotechniky včetně nových rekuperačních jednotek. Na rekonstrukci jídelny město počítá s náklady asi 38 milionů korun. Obě jídelny budou pro strávníky připraveny v novém školním roce. Město zřizuje 13 základních škol.