husqvarna

Ve Vsetíně začne výstavba silnice a další infrastruktury v prostoru za nádražím

Vsetín (ČTK) - Město Vsetín začne v nadcházejících dnech stavět v prostoru za železničním nádražím v areálu bývalé Delty. Investiční aktivity budou spočívat především v budování silnice a další infrastruktury, na což naváže stavbou bytového komplexu soukromý investor, sdělila dnes ČTK mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková. Město chystá také první etapu přeměny prostoru před nádražím, hlavní bude stavba podchodu pod Nádražní ulicí. Rekonstrukci železniční stanice v centru Vsetína za více než 3,376 miliardy korun zahájila Správa železnic na konci roku 2021. Navazuje na to proměna prostoru před a za nádražím.

"Areál bývalé Delty Na Lapači se v budoucnu stane díky investicím soukromého investora prakticky novou městskou čtvrtí. Město Vsetín v tomto prostoru vybuduje páteřní silniční infrastrukturu," uvedl starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL). "Zhotovitelem městské zakázky v zanádraží byla na základě výsledků veřejné soutěže vybrána společnost PORR s nabídkovou cenou 60 milionů korun bez DPH," uvedl starosta. Podle něj se podařilo ve veřejné soutěži dosáhnout o deset milionů nižší cenu, než se předpokládalo.

Vznikne páteřní komunikace, která bude obsluhovat území ohraničené železniční tratí a ulicemi U Křivačkárny a Na Lapači. "Zhotovitel by měl začít ve druhé půli května stavbou mostu přes mlýnský náhon v sousedství antukových volejbalových kurtů Na Lapači a poté pokračovat budováním navazující komunikace směrem k železnici," uvedl starosta. Příští rok je v plánu stavba komunikace podél železnice k provizornímu mostu přes mlýnský náhon U Křivačkárny a záchytného parkoviště u vyústění budovaného železničního podchodu, který propojí areál bývalé Delty s novým dopravním terminálem a Smetanovou obchodní galerií. V prostoru za nádražím je v plánu téměř 100 parkovacích míst. "Napřesrok pak celou zakázku uzavřeme vybudováním nového mostu přes mlýnský náhon U Křivačkárny, který nahradí ten stávající," uvedl Čunek.

Město připravuje rovněž investice v přednádražním prostoru, končí veřejná soutěž na zhotovitele první etapy. "Jejím hlavním předmětem bude stavba podchodu pod Nádražní ulicí, který propojí Smetanovu obchodní galerii s dopravním terminálem a napojí se na podchod pod železniční tratí, který již nyní buduje Správa železnic," uvedl Čunek. Práce na této etapě by podle něj mohly začít na konci května a skončit v závěru letošního roku, kdy by cestující již mohli začít vyžívat nový dopravní terminál i podchod mezi Smetanovou obchodní galerií a zanádražím.

"V letech následujících nás pak čeká druhá etapa přeměny přednádraží, která bude spočívat v komplexním řešení dopravní infrastruktury v okolí Nádražní ulice, právě budovaného dopravního terminálu a parkovacího domu, a to včetně zřízení nového autobusového nádraží," uvedl Čunek.