husqvarna

Ve Vsetíně začne oprava čtyř místních komunikací bezmála za osm milionů korun

Vsetín 11. července (ČTK) - Ve Vsetíně začne v příštích dnech oprava čtyř místních komunikací bezmála za osm milionů korun bez DPH. Pracovat se bude v ulicích Potůčky, Strmá, Moskva a Dělnická. V tiskové zprávě to dnes uvedl Michal Horský ze vsetínské radnice. Opravovat se budou vozovky i chodníky. Provoz bude řídit přechodné dopravní značení.

Podle vsetínského starosty Jiřího Růžičky (KDU-ČSL) je dobrý technický stav komunikací základním předpokladem pro bezpečnost silničního provozu. "Proto dbáme na jejich průběžné komplexní opravy. V tuto chvíli tak například probíhá oprava komunikace ve staré Rokytnici a v dalších čtyřech lokalitách v nejbližších dnech odstartují," uvedl starosta.

Jako první nejspíše začne oprava místní komunikace v Potůčkách, a to na téměř 500 metrů dlouhém úseku od restaurace po točnu. Přijde téměř na 1,3 milionu korun bez DPH. Stavební práce by měly trvat do konce srpna.

V polovině července plánuje radnice předat další tři staveniště. Ve Strmé ulici dělníci opraví 160 metrů dlouhý úsek mezi křížením s ulicí Jabloňová a napojením na ulici Na Vyhlídce. Nová bude vozovka i chodník, v plánu jsou také vegetační úpravy. Náklady činí zhruba tři miliony korun bez DPH, hotovo by mělo být do poloviny září.

"Časově shodný harmonogram je u opravy místní komunikace v ulici Moskva v Rokytnici. I zde, na 100 metrů dlouhém úseku navazujícím na ulici Okružní, se stavební práce dotknou kromě komunikace i chodníků a v plánu jsou také vegetační úpravy," uvedl Horský. Opravy budou stát 1,5 milionu korun bez DPH.

Stavbaři se budou do konce srpna pohybovat i v Dělnické ulici na Trávníkách. Na 150 metrů dlouhém úseku mezi kříženími s ulicemi Jiráskova a Josefa Sousedíka opraví vozovku i chodníky. "Namísto stávajícího zábradlí před vstupem do objektu družiny základní školy Trávníky, které odděluje pás pro chodce od vozovky, budou osazena betonová svodidla s dvoumadlovým ocelovým zábradlím," uvedl Horský. Cena zakázky je téměř dva miliony korun bez DPH.