husqvarna

Ve Vsetíně se chystá obnova lávky pro pěší a cyklisty přes Vsetínskou Bečvu

Vsetín 8. dubna (ČTK) - Ve Vsetíně se chystá obnova lávky pro pěší a cyklisty přes Vsetínskou Bečvu u střední průmyslové školy. Práce začnou příští týden, budou stát téměř 20 milionů korun bez DPH, sdělila dnes ČTK mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková. Po dobu rekonstrukce bude lávka uzavřena.

Lávka je delší dobu ve špatném technickém stavu, uzavřená jsou dvě přístupová schodiště. "Nedobrou kondici lávky, pocházející z roku 1970, potvrdily odborné mostní prohlídky. Projektant nastínil několik možností řešení. Ve hře byla rekonstrukce, ale i demolice s následnou stavbou nového mostu. Nakonec jsme se v souladu s názorem statiků rozhodli pro zachování lávky a její obnovu," uvedl starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL).

Obnova lávky by měla být hotová na přelomu listopadu a prosince. "Práce budou rozděleny na tři ucelené části, a to obnovu předmostí u průmyslovky, předmostí ze strany od Kolonky a obnovu tělesa samotné lávky," uvedl starosta. Počítá se s opravou schodišť, zábradlí, přilehlých chodníků a nájezdových ramp i konstrukce lávky dlouhé 60 metrů. Bude na ní také nové osvětlení.