Komatsu potřebu bagr

Ve Vietnamu mají nejdelší prosklený most na světě, měří 632 metrů

Hanoj 2. ledna (ČTK) - Jedním z objektů, na které se Vietnam snaží nalákat zpět turisty po omezeních způsobených pandemií covidu-19, je most Bach Long (v překladu Bílý drak). Tento prosklený most je dlouhý 632 metrů a podle Guinnessovy knihy rekordů je nejdelší na světě, napsal zpravodajský server Business Insider.

Most se klene ve výšce 150 metrů nad zeleným údolím v provincii Son La, která leží u laoských hranic. Tvoří ho tři vrstvy 40 milimetrů silného temperovaného skla a unese asi 500 lidí najednou. Společnost, která ho vybudovala, konstrukci testovala s pomocí těžkých vozidel a nákladních aut. A z bezpečnostních důvodů se na něm smí chodit jen jedním směrem.

Tento prosklený most pro pěší zahájil provoz loni na konci dubna, ale reakce návštěvníků jsou smíšené. Někteří jsou nadšení, jiní mají obavy a bojí se na sklo šlápnout.

Vstupenka stojí o víkendu v přepočtu asi 630 korun pro dospělého a 435 korun pro dítě. Ceny během všedních dnů jsou nižší a děti do metru výšky mají vstup zdarma.

Originální objekt je jedním ze způsobů, jak se Vietnam snaží přilákat zpátky turisty po dvou letech omezení kvůli pandemii covidu-19. Země v březnu 2020 uzavřela hranice a přestala vydávat turistická víza, pro zahraniční turisty se znovu otevřela loni v březnu.