husqvarna

Ve Varsndorfu chtějí postavit místo bývalé textilky moderní park s náplavkou

Varnsdorf 28. února (ČTK) - Na místě chátrajícího areálu bývalé textilní továrny ve Varnsdorfu na Děčínsku má vzniknout moderní park pro sportovce i matky s dětmi. Radnice počítá také s vybudováním náplavky u řeky Mandava, popsal plány místostarosta Jiří Sucharda (ODS).

Objekt v Západní ulici je od 90. let minulého století nevyužívaný, opuštěný a chátrá. Stal se útočištěm lidí bez domova a často v něm hořelo. Město koncem roku 2018 odkoupilo ruinu od soukromníka za 350.000 korun se záměrem ji zbourat. "Demolice objektu by nás vyšla asi na deset milionů korun, takže čekáme na vyhlášení vhodného dotačního programu," uvedl Sucharda. Podotkl, že takový program už vyhlášen byl, ale nebyl určen pro města. V areálu továrny je komín, který město ponechá na místě jako připomínku historie.

Místo ruiny chce město v následujících letech postavit moderní skatepark s parkem a odpočinkovou zónou. Radnice nechala vypracovat studii a nyní připravuje projektovou dokumentaci.

Areál budoucího parku by měl být začleněn do krajiny a doplněn o další zeleň. "Není to klasický skatepark, spíš takové kovové překážky," řekl Sucharda. Betonové tvarované plochy mají sloužit i pro odpočinek rodin, které se do parku vypraví, a bude doplněn o posezení a další prvky. Město také uvažuje o workoutovém hřišti.

Prostor by měl navazovat na přilehlou cyklostezku v Barvířské ulici a sportovní areál vedle plaveckého bazénu. "Chceme to sjednotit," uvedl místostarosta.