husqvarna

Ve středu 27. července začnou práce na rozšíření Strakonické ulice

Praha 22. července (ČTK) - Ve středu 27. července začnou práce na rozšíření Strakonické ulice v oblasti mezi Malou a Velkou Chuchlí o pruh vyhrazený pro autobusy MHD. ČTK o tom informovala mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Město již dříve vybudovalo takzvaný buspruh v úseku blíže k centru. Po celou dobu prací, které potrvají do konce listopadu, budou zachovány oba jízdní pruhy.

Nový pruh vznikne v úseku od nadjezdu křižovatky s ulicí Mezichuchelská po autobusovou zastávku Malá Chuchle. "Práce jsou koordinovány s rekonstrukcí Barrandovského mostu a nijak dopravu v místě nezhorší. Po dobu stavby budou zachovány dva jízdní pruhy, jak je tomu v současnosti," uvedla Lišková. Směr do centra bude v době prací zúžený.

Město vybudovalo nový jízdní pruh pro autobusy MHD v úseku blíže k centru, práce skončily v květnu. Cílem je zajistit plynulejší průjezdnost autobusům MHD, které na Strakonické v husté dopravě a kolonách pravidelně nabíraly zpoždění.

V hlavním městě je okolo 40 kilometrů pruhů vyhrazených pro MHD. Pruhy využívají rovněž policisté, strážníci, záchranáři nebo taxikáři. Na některých místech jsou určeny rovněž cyklistům.