husqvarna

Ve Slavkově u Brna chystají opravu průtahu městem

Slavkov u Brna (Vyškovsko) 19. dubna (ČTK) - Ve Slavkově u Brna chystají rekonstrukci průtahu městem, investiční akce zhruba na dva roky omezí dopravu ve městě. Opravovat se bude asi 3,5 kilometru dlouhá silnice od obchodního domu Penny, navazující ulice až po Bučovickou a dál až po křižovatku u silnice I/50. Radnice to uvedla na svém webu. Výše investice je zhruba 116 milionů korun. Pro město jde o jednu z největších dopravně-stavebních akcí za uplynulá desetiletí.

"Je jisté, že se stavba dotkne dopravní situace ve městě, její dopady se ale pokusíme co nejvíce minimalizovat tak, aby jednotlivé etapy co nejméně zatěžovaly chod v ulicích. Už nyní ale děkujeme občanům za trpělivost. Věřím, že výsledek bude stát za to – v našem městě začne konečně mizet to, co nás dlouho trápí a obtěžuje,“ uvedl starosta Michal Boudný (ČSSD).

Omezující dopravní značky stavebníci rozmístí zřejmě na konci tohoto týdne, začne se se stavbou kruhové křižovatky u ulic Slovákova, ČSA a Polní. V této lokalitě se bude pracovat zhruba čtyři měsíce. Po celou dobu bude křižovatka neprůjezdná a navazující ulice budou označeny jako slepé. Semafory tam budou řídit provoz pouze autobusů, integrovaného záchranného systému, popelářů a technických služeb. Ostatní dopravu stavbaři svedou na silnici I/50, tedy na obchvat města.

Ještě letos mají stavaři v plánu kompletně zrekonstruovat ulice Slovákova (od ulice Nerudova), ČSA (úsek pod náměstím), Boženy Němcové a Lidická. Stavba se dotkne i obyvatel ulic ČSA (v úseku u Technických služeb), Fügnerova, Brněnská a Polní, kde budou kvůli průjezdnosti ulic rozmístěné značky „zákaz zastavení“. Příští rok je v plánu oprava Špitálské a Bučovické.

"Žádáme obyvatele, aby si po dobu oprav našli vhodné parkování v okolních ulicích. Zejména pro obyvatele ČSA jsme otevřeli také velkou parkovací plochu za autobusovým nádražím. Přístupná ale bude samozřejmě i dalším řidičům," uvedl Boudný.

Výše investice je zhruba 116 milionů korun, z toho asi 80 milionů korun bude hradit Jihomoravský kraj prostřednictvím evropských fondů. Kromě průtahu stavbaři opraví i přilehlé chodníky, veřejné osvětlení, vzniknou i odstavné plochy pro auta či nové přechody.