Komatsu potřebu bagr

Ve slánské školce na Hlaváčkově nám. přibyla třída, další má postavit developer

Slaný (Kladensko) 31. října (ČTK) - Ve slánské mateřské škole na Hlaváčkově náměstí přibyla nová třída, v provozu bude od úterý. Kapacity školek ve městě nyní stačí pro všechny tříleté děti. Další školku má postavit podle uzavřené plánovací smlouvy developer, měla by mít dvě až tři třídy, řekla ČTK mluvčí slánské radnice Veronika Nováková.

Do nové třídy MŠ na Hlaváčkově náměstí nastoupí 20 dětí. Vznikla přestavbou nevyužívaného bytu školníka a stála zhruba čtyři miliony korun. "Rekonstrukce byla zahájena v polovině letošního června," informovala Nováková. Příprava projektu začala už minulý rok. Součástí stavby bylo i zázemí a bezbariérový přístup. Celková kapacita mateřinky vzrostla na 138 míst.

Slaný je zřizovatelem čtyř mateřských škol, jejich celková nejvyšší možná povolená kapacita je aktuálně 511 míst. Při květnovém zápisu nebylo přijato 98 žádostí o přijetí do školky, avšak někteří rodiče žádali o přijetí dětí do několika MŠ najednou. "Nelze přesně určit, kolik dětí nebylo přijato. Všechny tříleté děti s trvalou adresou ve Slaném, které se zúčastnily zápisu, se podařilo umístit," doplnila mluvčí radnice.

S plánovanou výstavbou v některých slánských lokalitách, například Háje, Borovského, Lázeňská a další, přibude ve městě několik set obyvatel. Nyní jich má Slaný asi 16.000. Investor plánované výstavby by měl postavit školku až pro 75 dětí. Podle dat Českého statistického úřadu je věkový průměr obyvatel Slaného v posledních devíti letech nižší, než je průměr ČR. Zároveň je vyšší než průměr ve středních Čechách.