husqvarna

Ve slánské nemocnici vzniknou nové prostory, gastroprovoz čeká obnova

Slaný (Kladensko) (ČTK) - Ve slánské městské nemocnici vzniknou příští rok nové prostory pro administrativu i ošetřovny. Gastroprovoz, tedy kuchyni včetně technologií, čeká v roce 2024 obnova za přibližně 40 milionů korun. Současný stav už nevyhovuje požadavkům, řekl na dnešní tiskové konferenci starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

Novou kuchyni a související vybavení z poloviny zaplatí nemocnice z vlastnívh peněz a druhou polovinu z dotace nebo z příspěvku města. "Máme s nemocnicí domluvený scénář dvou variant," uvedl Hrabánek. Právě na získání dotace bude záležet, zda 20 milionů korun od města poslouží pro gastroprovoz, nebo bude možné peníze využít na obnovu cest v areálu, například pro příjezd ke gynekologicko-porodnickému oddělení.

Práce na nových administrativních prostorách začaly už letos, celkově budou stát 25 milion korun. Vzniknou přestavbou bývalé kotelny. Místnosti, které nyní administrativní pracovníci využívají, poslouží po dokončení nových prostor jako ošetřovny a zázemí pro lékaře.