Komatsu potřebu bagr

Ve Frenštátě se bude opravovat most na silnici I/58, provoz tam bude omezen

Frenštát pod Radhoštěm (Novojičínsko) 29. března (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne v pondělí opravovat most přes řeku Lubinu na silnici I/58 ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Oprava přibližně za 8,3 milionu korun bez DPH potrvá do konce září a bude se dělat po polovinách za částečného uzavření provozu. ČTK to dnes sdělil mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

Most je v Rožnovské ulici na výjezdu z města ve směru na Rožnov pod Radhoštěm. "Ulice Rožnovská zůstane průjezdná kyvadlově jedním pruhem pro oba směry, kromě semaforů jsou připraveni zasáhnout do plynulosti dopravy školení regulovčíci," uvedl Mazal.

Rekonstrukci udělá společnost IDS - Inženýrské a dopravní stavby Olomouc. "Dojde k odbourání kompletního mostního svršku, následně vznikne nové úžlabí na desce a bude zhotovena kvalitní izolace včetně říms, asfaltových vrstev, zábradlí a svodidel. Plánujeme také celoplošnou sanaci spodní stavby, provedeme dláždění koryta a doplnění odvodňovačů i obslužných schodišť," popsal Mazal.