Mercedes

Varnsdorf opraví střechu na ZŠ Východní a počítá s přístavbou za půl mld. Kč

na neděli

Varnsdorf (Děčínsko) 17. dubna (ČTK) - Varnsdorf na Děčínsku letos opraví střechu na základní škole Východní. Náklady radnice odhaduje na osm milionů korun. Střecha je ve špatném technickém stavu a do budovy na několika místech zatéká. Škola také nemá dostatečnou kapacitu, proto město do budoucna počítá s přístavbou. Město zatím nechalo zpracovat architektonickou studii, v návrhu se třeba počítá s takzvanými zelenými střechami. Rekonstrukce i s dostavbou vyjdou zhruba na půl miliardy korun. Informoval o tom místostarosta Jiří Sucharda (ODS).

Škola dříve poskytovala výuku pouze pro první stupeň, nyní se v ní učí děti až do deváté třídy. Chybí učebny, problém je také s tělocvičnou a jídelnou. Žáci proto musí docházet do učeben na nedaleké gymnázium. "Místo současné tělocvičny se plánuje přestavba na šatny pro studenty, v patře by potom vznikla školní družina. Ze zadní části budovy by vyrostla nízká přístavba, ve které by byly dvě odborné učebny," uvedl Sucharda. S další přístavbou se počítá za hlavní budovou, kde by mohla vzniknout prostorná jídelna, kuchyň, zázemí pro personál a sklady. Teď jídelnu tvoří dvě propojené učebny. Přístavby podle místostarosty nenaruší historický vzhled původní stavby z konce 19. století.

Za hřištěm s umělým povrchem se v projektu počítá s výstavbou nové tělocvičny, která dětem poskytne rozmanitější sportovní vyžití než současné prostory. S tím je spojena také rekonstrukce parkoviště a vstupu do školy. Letos město chce dokončit projektovovou dokumentaci a najít vhodný dotační titul.