Cime 2 kvartál 2024

Valašské Meziříčí začalo s obnovou panelového sídliště v části Podlesí

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) (ČTK) - Valašské Meziříčí na Vsetínsku začalo s obnovou panelového sídliště v části Podlesí. Práce by měly být hotové do konce června příštího roku, sdělil dnes ČTK mluvčí radnice Jakub Mikuš.

"Počítáme s náklady 35 milionů korun, které budeme hradit plně z rozpočtu města. Oproti projektu se nám soutěží podařilo částku snížit o 13 milionů.," uvedl starosta Robert Stržínek (ANO). Stavbaři postupně opraví chodníky, komunikace a parkoviště na celém sídlišti. Přibudou také nové dětské a sportovní hřiště, ale například i hřiště pro stolní tenis. Vznikne rovněž stanoviště s polozapuštěnými kontejnery, počítá se s výměnou a doplněním mobiliáře včetně osvětlení.

V roce 2021 dokončilo město s asi 22.000 obyvateli postupnou obnovu panelových sídlišť Vyhlídka, Pod Oborou, Štěpánov a Křižná. "V souhrnu se během téměř 11 let jednalo o 20 etap stavebních prací s náklady přesahujícími 206 milionů korun. Naším cílem od počátku bylo zajistit pro občany důstojné prostředí, v němž žijí. Věřím, že se to podařilo. Zároveň mě těší, že jsme pro letošek dokázali najít finance také na revitalizaci posledního panelového sídliště v Podlesí," uvedl Stržínek.