Cime 3 kvartal 2024

Valašské Meziříčí prodává pozemky na bytové i rodinné domy

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) 29. září (ČTK) - Valašské Meziříčí na Vsetínsku prodává pozemky pro bydlení. Radnice nabízí asi 5000 metrů čtverečních pozemků na sídlišti Štěpánov a dalších 7500 v Bynině. Chce tak oslovit developery, kteří by v prvním případě mohli vybudovat bytové a ve druhém rodinné domy, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Jakub Mikuš.

"Vnímáme hlasy nejen našich občanů, kteří volají po větší nabídce bytů. Právě proto jsme vytipovali lokalitu vymezenou ulicemi Štěpánov, U Vodojemu a Luční, která je pro výstavbu bytových domů více než vhodná," uvedl starosta Robert Stržínek (ANO). V lokalitě by mohlo vzniknout asi pět desítek bytů. "Toto jsme si ověřili již loni, kdy jsme byli blízko před podpisem smlouvy s developerem. Bohužel se však ukázalo, že zájemce není schopen splnit všechny naše podmínky a od záměru odstoupil. Proto zastupitelé schválili nové podmínky pro prodej až 5000 metrů čtverečních pozemků na Štěpánově," uvedl starosta.

Radnice již nově netrvá například na podmínce, že tam musí vzniknout pouze družstevní bydlení. "V konečném hodnocení nabídek však budeme k případnému dodržení této podmínky přihlížet. Pozemky nabízíme za minimální částku 2000 korun bez DPH za metr čtvereční. Zájemci o koupi musí mimo jiné předložit studii nové bytové zástavby v dané lokalitě a počítat alespoň s jedním novým parkovacím místem na bytovou jednotku. Uchazeči mohou nabídky podávat až do 31. ledna 2022," uvedla vedoucí odboru majetkové správy Alena Schattke.

V místní části Bynina město nabízí k prodeji pozemky o rozloze bezmála 7500 metrů čtverečních. "Minimální kupní cena je dle znaleckého posudku stanovena na šest milionů korun. Developer by zde měl vybudovat technickou infrastrukturu pro nejméně sedm rodinných domů. Věříme, že i tato nabídka bude pro investory lákavá, neboť se jedná o dobře dostupnou a zároveň klidnou lokalitu v naší místní části," uvedl Stržínek. Zájemci mohou posílat nabídky do konce letošního roku.