Mercedes

Valašské Meziříčí připravuje rekonstrukci sportovně-kulturního areálu v Juřince

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) (ČTK) - Valašské Meziříčí na Vsetínsku připravuje rekonstrukci sportovně-kulturního areálu v místní části Juřinka. ČTK to dnes sdělil mluvčí radnice Jakub Mikuš. Město na rekonstrukci hledá dotační tituly.

"V loňském roce se nám na tento projekt podařilo získat stavební povolení a aktuálně hledáme vhodné dotační tituly. Bavíme se totiž o projekční ceně bezmála 60 milionů korun. Juřinka si však modernizaci areálu u fotbalového hřiště určitě zaslouží," uvedla místostarostka Yvona Wojaczková (ANO).

Letos je v Juřince v plánu například restaurování božích muk nebo příprava projektové dokumentace na obnovu točny autobusů ve středu obce. "Naším cílem je vytvořit zde důstojný prostor s posezením a zelení, který bude sloužit také k pořádání kulturních a dalších akcí," uvedl předseda osadního výboru a valašskomeziříčský radní Tibor Mičunek (ANO).

Vedení města jednalo s obyvateli Juřinky o investičních záměrech či o omezeních v souvislosti s rychlostní zkouškou, která se tam na začátku dubna pojede jako součást rallye. "Valašská rally ValMez k Juřince a našemu městu patří. Její organizátoři v čele s Jaromírem Tomaštíkem navíc aktivně reagují na naše podněty a případné výtky. I díky tomu naši občané téměř jednomyslně podpořili další pořádí rychlostních zkoušek v Juřince, což mne osobně těší," uvedl Mičunek.

Valašské Meziříčí má šest místních částí. "Jsme rádi, že zde máme aktivní osadní výbory, spolky a také občany. Juřinka je toho krásným příkladem. Veřejných schůzí se zde pravidelně účastní desítky lidí, kterým není dění ve městě a této místní části lhostejné. Bavili jsme se například o chystaném chodníku podél krajské silnice či možnosti úpravy jízdních řádů MHD," uvedl místostarosta Petr Nachtmann (ODS).