husqvarna

Valašské Meziříčí připravuje projekt nové sportovní haly u Základní školy Křižná

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) (ČTK) - Valašské Meziříčí na Vsetínsku připravuje projekt nové sportovní haly u Základní školy Křižná. ČTK to dnes sdělil mluvčí radnice Jakub Mikuš. Město společně se Zlínským krajem zvažovalo v dřívějších letech výstavbu sportovní haly v areálu Integrované střední školy. Ve srovnání s původní studií však výsledná cena chystané zakázky vzrostla a kraj s městem v roce 2020 přípravu stavby přerušily.

"I když se stále ozývají hlasy, podle nichž má v našem městě vyrůst megalomanská hala za stovky milionů korun, která nikdy nepokryje potřeby všech sportů, my chceme jít ekonomicky i provozně výhodnější cestou. Aktuálně připravujeme projekt na vznik nové sportovní haly u naší největší základní školy Křižná, která postrádá adekvátní tělocvičnu. Počítáme s tím, že by zde vzniklo hřiště o rozměrech 43 krát 23 metrů s tribunou pro 200 diváků," uvedl místostarosta Petr Nachtmann (ODS).

"Dopoledne by halu využívala škola a odpoledne sportovci, kteří tento záměr ve většině také podporují. Například házenkáři se tak po dlouhých letech dočkají zastřešeného hřiště. Zároveň se nejedná o megalomanský projekt, jenž by nám svázal ruce pro další investice do sportovišť ve městě," uvedl místostarosta.

U zvažované haly v areálu střední školy se měl na výstavbě kraj a město podílet každý částkou 77 milionů korun. Podle dokončené projektové dokumentace to však bylo téměř 230 milionů korun. Kraj coby zřizovatel školy poté za 38 milionů korun zrekonstruoval její tělocvičnu.