Komatsu potřebu bagr

Valašské Meziříčí chystá v části Podlesí investice za více než 40 milionů korun

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) 22. listopadu (ČTK) - Radnice ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku chystá v tamní části Podlesí investice za více než 40 milionů korun. Připravuje tam obnovu panelového sídliště, která by mohla začít na přelomu let 2022 a 2023, sdělila dnes ČTK radnice v tiskové zprávě.

"Máme zde již vydáno stavební povolení a chceme žádat o dotaci, protože se bavíme o investici za cirka 40 milionů korun," uvedl starosta Robert Stržínek (ANO). Město tam chystá také multifunkční hřiště u fotbalového areálu. "Zde počítáme s náklady 6,5 milionu a začátkem příštího roku bychom chtěli mít stavební povolení. Limituje nás však nezbytná přeložka vysokého napětí, která je plně v gesci společnosti ČEZ," uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová (KDU-ČSL).

Od roku 2015 investovala radnice v Podlesí, kde žije asi 1400 lidí, přes 37 milionů korun. "K nejvýznamnějším investicím uplynulých let patří výstavba chodníků a také postupná přestavba areálu bývalé základní a mateřské školy na komunitní centrum," uvedl Stržínek. Valašské Meziříčí má asi 22.000 obyvatel.

Obyvatelé Podlesí upozornili zástupce radnice na potřebu vyřešit dopravní situaci na návsi a v cestě na Podhájí. "Máme před sebou řadu projektů, a pokud se je podaří zdárně zrealizovat, budeme rádi. Zároveň děkuji městu za rekonstrukci dnešního areálu komunitního centra, která probíhá postupně a vzniká nám zde důstojný prostor pro společenský život, který si Křivé jistě zaslouží," uvedl zastupitel města a předseda osadního výboru Podlesí-Křivé Jaroslav Kneisl.