Komatsu potřebu bagr

Valašské Meziříčí chystá opravu bazénů na koupališti asi za 60 milionů Kč

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) (ČTK) - Valašské Meziříčí na Vsetínsku chystá opravu bazénů na koupališti. Náklady se odhadují na 60 milionů korun bez DPH, sdělil dnes ČTK mluvčí radnice Jakub Mikuš. Město loni otevřelo v areálu koupaliště nový rekreační bazén.

Na koupaliště zavítá průměrně 30.000 lidí ročně. "Jejich zájem se výrazně zvýšil poté, co se nám loni podařilo otevřít nový víceúčelový nerezový bazén, který po 16 letech čekání nahradil nevzhlednou díru po starém bazénu. Návštěvníci se dočkali nejen nových atrakcí, ale došlo také ke zvýšení kapacity areálu," uvedl starosta Robert Stržínek (ANO).

Město chystá rekonstrukce dalších bazénů. "Jejich obložení ani další použité materiály už neodpovídají dnešním standardům. Pravidelně dochází nejen k odlupování kachlíků, ale vznikají zde také netěsnosti, které musíme každý rok s nemalými náklady odstraňovat," uvedla Miroslava Wrzecká, jednatelka městské společnosti ST Servis, která je provozovatelem koupaliště.

Zastupitelé vyčlenili v rozpočtu na příští rok dva miliony korun na vypracování projektové dokumentace rekonstrukce plaveckého a rekreačního bazénu s brouzdalištěm. "O tomto kroku diskutujeme několik let. Nyní nastal vhodný čas, abychom na rekonstrukci bazénů začali pracovat. Počítáme s tím, že do stávajících bazénových těles necháme osadit nové nerezové vany. Plánujeme rozšíření části atrakcí především pro nejmenší a součástí prací bude i rekonstrukce přilehlých ochozů bazénů a brodítek či nové oplocení," uvedl Stržínek. "I když náklady aktuálně odhadujeme na zhruba 60 milionů korun, je tato investice pro zachování dalšího bezproblémového provozu letního koupaliště nezbytná. Pokud půjde vše dle plánu, chtěli bychom ještě letos vybrat projektanta. Rekonstrukci bychom zahájili po ukončení sezony v roce 2025 tak, abychom opravené bazény otevřeli návštěvníkům v červnu 2026," uvedl starosta. V areálu bude také nový bufet.