Komatsu potřebu bagr

Valašské Meziříčí chystá obnovu břehu Rožnovské Bečvy, vznikne tam náplavka

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) 20. září (ČTK) - Valašské Meziříčí na Vsetínsku připravuje soutěž na zhotovitele projektové dokumentace k obnově pravého břehu Rožnovské Bečvy v centru města. Vznikne zde Meziříčská náplavka podle architektonické studie, kterou zpracoval ateliér Chybík+Krištof, sdělil dnes ČTK mluvčí radnice Jakub Mikuš. Zahájení projektových prací již schválili zastupitelé města.

Počítá se s kompletní obnovou krásenského břehu Bečvy včetně tržnice. "Chybět samozřejmě nebude ani nezbytná úprava zeleně, osvětlení prostoru pod mostem a související mobiliář. Během přípravy jsme se tak po náročných diskusích dohodli s Povodím Moravy na podobě celého prostoru. V následujících letech zde vznikne Meziříčská náplavka, které ještě víc zatraktivní centrum našeho města a naváže na opravený most, ulici Mostní a nové náměstí," uvedla místostarostka Yvona Wojaczková (ANO).

Město počítá s tím, že cena projektových prací nepřesáhne 1,5 milionu korun. "Pokud půjde vše podle plánu, měly by stavební úpravy probíhat v součinnosti s opravou přilehlého silničního mostu, který je součástí průtahu městem," uvedl mluvčí. Ředitelství silnic a dálnic podle něj počítá se zahájením prací v roce 2025.