Komatsu potřebu bagr

Val. Meziříčí připravuje v místní části Juřinka rekonstrukci sportovního areálu

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) 13. dubna (ČTK) - Valašské Meziříčí na Vsetínsku připravuje v místní části Juřinka rekonstrukci sportovně-kulturního areálu. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil mluvčí radnice Jakub Mikuš. Náklady by měly být 49 milionů korun.

"Loni se městu podařilo dokončit projektové práce a letos získat stavební povolení na rekonstrukci sportovně-kulturního areálu TJ Juřinka s rozpočtem 49 milionů korun. Věříme, že se městu podaří najít vhodný dotační titul a my tak získáme adekvátní zázemí pro pořádání kulturních a sportovních akcí, kterých rozhodně není málo," uvedl předseda osadního výboru v Juřince Tibor Mičunek.

Město v místní části v posledních třech letech investovalo téměř sedm milionů korun. Peníze šly zejména na opravy komunikací, veřejného osvětlení či autobusové zastávky a také budování technické infrastruktury.

"Zatím největší investicí, s jejíž realizací jsme začali letos, je zasíťování 21 pozemků pro výstavbu rodinných domů s náklady necelých 27 milionů korun bez DPH. Infrastruktura by měla být zkolaudována do konce roku 2023," uvedl starosta Robert Stržínek (ANO).