Komatsu potřebuju bagr

Val. Meziříčí nabídne k prodeji pozemky pro stavbu rodinných domů v Juřince

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) 26. ledna (ČTK) - Valašské Meziříčí na Vsetínsku chce letos na jaře nabídnout k prodeji 21 pozemků pro výstavbu rodinných domů v místní části Juřinka. Minimální kupní cenu pro elektronickou aukci zastupitelé stanovili na 2300 korun za metr čtvereční, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Jakub Mikuš.

"Podpora bydlení ve Valašském Meziříčí je naším dlouhodobým cílem. Proto jsme loni rozhodli o vybudování technické infrastruktury, mimo jiné tedy kanalizace, vodovodu či komunikací, pro 21 rodinných domů v Juřince. Původně projektované náklady 44 milionů korun se nám podařilo soutěží výrazně snížit na necelých 27 milionů. Infrastruktura by měla být zkolaudována do konce roku 2023," uvedl starosta Robert Stržínek (ANO).

Zastupitelé města nyní schválili minimální kupní cenu pro prodej jednotlivých pozemků, a to 2300 korun za metr čtvereční. "To v případě bezmála 18 tisíc metrů čtverečních pozemků znamená, že po odečtení DPH pokryjeme náklady na stavbu infrastruktury a zisk města by mohl činit necelých pět milionů. Naším cílem je primárně podpora výstavby, přičemž očekávaný zisk v následujících letech zpětně vložíme například do údržby komunikací či provozu veřejného osvětlení v této lokalitě," uvedl Stržínek.

Radnice plánuje, že by pozemky mohla nabídnout k prodeji letos na jaře formou elektronické aukce. "Zájemci se mohou hlásit a skládat jistinu ve výši 60.000 korun do konce března s tím, že následně proběhnou aukce jednotlivých pozemků. Stavební parcely jsou k dispozici jen fyzickým osobám a uchazeč může koupit pouze jeden pozemek. Město mu jej k výstavbě předá po dokončení technické infrastruktury a kupující bude následně povinen zahájit stavbu rodinného domu do 24 měsíců," uvedla vedoucí odboru majetkové správy Alena Schattke.

Zastupitelé schválili také regulativy pro výstavbu na daných pozemcích. Vyrůst tam budou moci rodinné domy o jednom či dvou nadzemních podlažích s podkrovím a sedlovou nebo pultovou střechou, také jednopodlažní a dvojpodlažní domy s rovnou střechou řešenou jako vegetační. Maximální výška domů je devět metrů. "Tyto regulativy jsme definovali také ve spolupráci s městským architektem s cílem podpořit zejména výstavbu vícepodlažních rodinných domů. I přesto zde chceme v případě potřeby umožnit vznik přízemního bezbariérového rodinného domu s takzvanou zelenou střechou," uvedla místostarostka Yvona Wojaczková (ANO).