Komatsu potřebuju Bagr

VAK Hradec rozšíří vodojem v Bohuslavicích, obce získají jistotu dodávek vody

Hradec Králové 21. března (ČTK) - Společnost Vodovody a kanalizace (VAK) Hradec Králové rozšíří o polovinu kapacitu vodojemu v Bohuslavicích, který zásobuje vodou 16 obcí na hranici okresů Hradec Králové a Rychnov nad Kněžnou. Obce v regionu získají větší jistotu v zásobování vodou a také možnost připojování dalších odběratelů v budoucnu. ČTK to dnes řekl technicko-provozní náměstek vodáren Pavel Loskot.

S přestavbou vodojemu, který je důležitou součástí nadregionální Východočeské vodárenské soustavy, již vodárny začaly. Stavba přijde na 72,3 milionu korun a hotová by měla být do června 2023. Zhruba 70 procent nákladů by měla zaplatit dotace od ministerstva zemědělství.

Vodojem je v provozu od roku 1990 a má zatím kapacitu 1000 metrů krychlových. Stavbaři v něm vybudují další nádrž o objemu 500 metrů krychlových. Současný objekt vodojemu opraví. Kromě nové střechy a fasády vodojem dostane i novou strojní technologii a zařízení měření, regulace a zabezpečení.

Bohuslavický vodojem je současně dělicím prvkem mezi náchodskou a královéhradeckou částí Východočeské vodárenské soustavy, která propojuje vodárenské soustavy na Hradecku, Pardubicku, Náchodsku a Chrudimsku dohromady s půl milionem obyvatel. Z Náchodska na Hradecko soustavou proudí kvalitní voda z Polické křídové pánve.