Komatsu potřebu bagr

V září začne rekonstrukce železniční stanice v Holešově za 380 milionů korun

Holešov (Kroměřížsko) 30. srpna (ČTK) - V září začne rekonstrukce železniční stanice v Holešově na Kroměřížsku. Stavební práce za 380 milionů korun potrvají rok. Modernizaci zajistí společnosti Signalbau a Tomi – Remont, sdělil ČTK mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Železniční stanice Holešov je součástí regionální trati číslo 303 z Kojetína na Přerovsku do Valašského Meziříčí na Vsetínsku.

Díky chystané rekonstrukci se stanice výrazně změní. "Vybudují se dvě nová bezbariérová nástupiště, jedno vnější a jedno jednostranné poloostrovní. Přístupné budou centrálním přechodem. Stavba, která naváže na dopravní terminál Holešov dokončený v roce 2018, dále zahrnuje kompletní sanaci železničního spodku, optimalizaci počtu kolejí a kromě nového staničního zabezpečovacího zařízení v Holešově také nové traťové zabezpečovací zařízení v úseku do Bystřice pod Hostýnem," uvedl Gavenda.

Správa železnic původně plánovala v rámci modernizace stanice v Holešově demolici části výpravní budovy, kterou nechala před 11 lety opravit. Záměr však někteří místní kritizovali, vznikla petice se stovkami podpisů. Od chystaného bourání prvního patra objektu z konce 19. století následně Správa železnic ustoupila, nyní zahajované práce se tedy týkají především kolejiště a nástupišť.