Komatsu potřebu bagr

V Žamberku nebude retail park, zastupitelé ho odmítli v územním plánu

Žamberk (Orlickoústecko ) 22. června (ČTK) - Retail park v areálu pod Černým lesem v Žamberku na Orlickoústecku nebude. Zastupitelé dnes plány na jeho výstavbu nepodpořili, rozhodli i na základě petice lidí, kteří si obchod u rekreační oblasti nepřáli.

Stavbu by umožnila změna územního plánu, který město připravuje. Zastupitelé dnes rozhodli, že návrh na změnu rozvojového dokumentu vrátí zpracovateli, který ho přepracuje a vypustí z něj investiční záměr na retail park, který developer plánoval stavět. Zmíněné pozemky by nadále měly zůstat rekreační oblastí, řekl starosta.

Petici proti retail parku podepsalo do minulého čtvrtka 636 lidí, zastupitelé ji dnes také vzali na vědomí. V lokalitě měla stát prodejna potravin o rozloze 1450 metrů čtverečných, celá zastavěná plocha měla být 4760 metrů čtverečných včetně parkoviště pro 150 aut.

Spoluautor petice Lukáš Lyer dnes řekl, že do sportovně rekreačního areálu místní rádi chodí na procházky, nový obchod by tam zvýšil dopravu. Těsně by sousedil s rekreační oblastí. "Město musí nejprve vědět, zda vůbec nějaké další obchody potřebuje. Pokud zjistí, že ano, teprve pak pro ně může hledat vhodné lokality. A tou rekreační areál Pod Černým lesem rozhodně není," uvedl Lyer.