husqvarna

V Ústí nad Labem chce investor připravit parcely pro 72 rodinných domů

Ústí nad Labem 9. října (ČTK) - Investor chce ve čtvrti Dobětice v Ústí nad Labem připravit stavební parcely pro 72 domů. Záměr může mít podle krajského úřadu vliv na životní prostředí a bude se posuzovat podle příslušného zákona. ČTK to zjistila ze zveřejněného záměru na webu úřadu.

Předmětem záměru je příprava území pro obytnou zónu. Celková plocha území na severním okraji města je 96.700 metrů čtverečních. Z jihu je území ohraničeno přírodní lokalitou údolí Dobětického potoka, kde jsou zahrádkářské osady.

Záměr je rozdělen do dvou etap. První zahrnuje výstavbu deseti rodinných domů podél Šrámkovy ulice a druhá stavbu 62 domů. Podle krajského úřadu může mít projekt významný vliv na životní prostředí a zdraví, je proto nutné posoudit ho podle zákona (EIA). Investor musí doplnit varianty dopravního řešení k plánované výstavbě vzhledem k omezené kapacitě přilehlé Šrámkovy ulice, doplnit hlukovou studii, dopracovat hydrogeologický posudek, navrhnout opatření na zadržení vody v krajině či vyhodnotit dopad záměru na zájmy ochrany přírody a krajiny.

Připomínky k záměru mělo mezi jinými i město, které také požadovalo doplnění a posouzení podle vlivu na životní prostředí.

V krajském městě se v posledních letech žádné velké projekty výstavby rodinných domů nerealizovaly. Postupně se zaplňují volné parcely v různých čtvrtích a vzniklo několik bytových domů přestavbou starších objektů. Stavbu městských bytových domů mělo v programu několik uskupení, která kandidovala v zářijových volbách. V uplynulém volebním období zahájila radnice rekonstrukci bývalé ubytovny Čelakovského, kde vznikne 33 bytů.