husqvarna

V ústeckém Krásném Březně se má začít stavět nová policejní služebna

Ústí nad Labem 18. prosince (ČTK) - Městský obvod Neštěmice v Ústí nad Labem chce v Krásném Březně vybudovat služebnu pro Policii České republiky, náklady budou bezmála 30 milionů korun. Nyní policisté sídlí v ulici Předmostí. Z nové služebny se jim zkrátí dojezdová vzdálenost a měla by se tak i zvýšit bezpečnost lokality. ČTK to řekla starostka obvodu Yveta Tomková (Vaše Ústí).

"My už zhruba za necelé dva roky jsme připravili studii, projektovou dokumentaci a zároveň i stavební povolení na vybudování služebny," uvedla Tomková. Služebna bude v objektu, jenž má ve správě městský obvod. Dřív v budově sídlila například organizace Fokus, jež poskytuje sociální služby.

Loni město schválilo, že na stavbu přidělí deset milionů korun, letos počítá s dalšími deseti miliony. Tomková však město požádá o zvýšení částky na 30 milionů korun, protože zdražily materiály. "Z větší části bude služebna dotovaná magistrátem, respektive statutárním městem Ústí nad Labem. Obvod by se spolupodílel menší částkou," řekl náměstek primátora Tomáš Vlach (ANO). Stavební práce by měly být zahájeny na jaře, opraveny budou i přilehlé komunikace a obratiště.

Policisté, kteří mají Krásné Březno na starost, nyní sídlí na Předmostí, tedy takřka v centru města. "Registrujeme tam problémy s užíváním návykových látek, ale je tam spoustu lidí, kteří tam žijí dlouho, a ta lokalita má potenciál, aby se stala dobrou adresou," dodal Vlach. Z Krásného Března se policisté před lety odstěhovali z nevyhovujících podmínek. Budovu pak od města odkoupil soukromník, který ji opravuje.

V Krásném Březně se do budoucna počítá i s vybudováním nové služebny pro městskou policii v objektu bývalého Corsa. Podle vedení města by však úprava stála zhruba půl miliardy korun a na to zatím nejsou peníze.