Komatsu potřebuju bagr

V Újezdu u Brna postaví novou sportovní halu, usilovali o ni hlavně házenkáři

Újezd u Brna (Brněnsko) 23. února (ČTK) - V Újezdu u Brna postaví po letech snah sportovní halu. Bude sloužit především místním házenkářům, jejichž sport má nejen zde, ale i v dalších obcích na jihovýchod od Brna silnou tradici. Zázemí zde však najdou i další sportovní oddíly a sportovci, kteří musejí dosud jezdit po okolí, řekla ČTK starostka Marie Kozáková. Město s téměř 3500 obyvateli za halu zaplatí 85 milionů korun, přičemž má přislíbenou dotaci od ministerstva pro místní rozvoj ve výši 30 milionů, na zbývající část má připravený úvěr.

"Házenkáři usilovali o stavbu haly dlouhodobě, protože museli trénovat jinde než v Újezdě. U nás jim rozměry hřiště nic jiného nevyhovuje. Proto jsme měli stavbu haly i ve volebním programu a na přelomu dubna a května by se mělo začít stavět," řekla Kozáková. Hotovo má být přesně za rok. Hala bude stát na místě chátrajícího koupaliště, které už deset let nefunguje.

Podle starostky budou hřiště s umělým povrchem využívat i místní volejbalisté, fotbalisté či tenisté, i když těch proti dřívějším letům ubývá. Součástí haly bude i menší herna pro stolní tenis, také posilovna a bar. "Hlediště bude mít kapacitu 150 diváků, bude zde možné pořádat různé turnaje a v zázemí bude i prostor pro krátkodobé přespání sportovců," doplnila Kozáková.

Na rozdíl od mnoha jiných obcí nebude hala sloužit školákům, kteří mají ve škole vlastní odpovídající tělocvičnu.

Kozáková také připomněla, že obyvatelé města by rádi zase funkční koupaliště, na jehož pozemku bude hala stát. Ale obnova či stavba nového bude záviset na finančních možnostech v budoucích letech.