Cime 1 kvartál 2024

V Třinci se chystá výstavba parkovacího domu za 60 milionů korun

Třinec (Frýdecko-Místecko) 20. března (ČTK) - V Třinci na Frýdecko-Místecku začne na konci března stavba parkovacího domu za více než 60 milionů korun. Několik desítek nových parkovacích míst budou řidiči moci využívat od konce listopadu. ČTK to řekl mluvčí magistrátu Stanislav Cieslar.

"Výběrové řízení jsme museli opakovat. V průběhu roku 2021 se například zvýšily ceny stavebních materiálů a služeb natolik, že vítězná firma nebyla schopná dostát svým závazkům,“ uvedl náměstek primátorky Ivo Kaleta (Osobnosti pro Třinec).

Během letních prázdnin bude město hledat zájemce o dlouhodobý pronájem jednotlivých parkovacích stání, s nimiž uzavře smlouvu o pronájmu. Parkovací dům bude mít celkem 82 krytých parkovacích stání. V prvním podzemním podlaží bude 28 míst, z toho pět pro handicapované řidiče, ve dvou nadzemních podlažích bude 54 parkovacích stání.

Parkovací objekt se bude stavět v městské části Sosna a kvůli výstavbě čeká obyvatele několik dopravních omezení, která začnou platit již od úterý, kdy si zhotovitel převezme staveniště. "Našli jsme náhrady za parkovací místa, která jsou nyní na místě budoucího staveniště a po dobu výstavby nebudou moci být logicky využívány. Stejně jako v případě výstavby opěrné stěny pro budoucí výstavbu parkovacího domu bude možné dočasně parkovat za Domovem Sosna. Zde by mělo vzniknout 20 parkovacích stání," uvedl Kaleta.

Dodal, že stání u domova pro seniory bude možné v době od 16:30 do 05:15, neomezeně pak o svátcích a víkendech. Mimo stanovenou dobu mohou parkovací místa užívat pouze vozidla s povolením od Sociálních služeb města Třince. Dalších 20 stání bude řidičům k dispozici na asfaltové ploše za domovem pro seniory, na místě nynějšího sportovního hřiště STaRS. "Prosíme řidiče, kteří mají své garáže, aby je využívali co nejčastěji, a pomohli tak zmírnit komplikace s parkováním po dobu výstavby objektu,“ řekl Kaleta.