Komatsu potřebuju bagr

V Řepích vznikne dům s pečovatelskou službou za 213 milionů Kč

 

Praha 23. května (ČTK) - V pražských Řepích bude postaven dům s pečovatelskou službou a byty určenými pro dostupné bydlení. Za stavbu městská část zaplatí 213 milionů korun, z toho 149,1 milionu je finanční podpora od hlavního města. ČTK o tom informovala Michaela Linhartová z radnice Prahy 17. Podle předpokladu by měla být budova dokončena v roce 2021.

"Tento potřebný projekt by měl zajistit jednak dostupnou péči o řepské seniory, jednak by měl zajistit dostupné bydlení pro nejohroženější skupiny obyvatel - jako jsou mladé rodiny s dětmi, samoživitelé s dětmi, zdravotně postižení občané, popřípadě osoby, které se ocitly v tíživé bytové situaci," uvedla Linhartová. V budově bude 50 bytů pro provoz Domu s pečovatelskou službou. Pro dostupné bydlení projekt počítá s 38 byty, z nichž 29 bude mít k dispozici hlavní město a devět městská část.

Stavbu domu schválilo zastupitelstvo městské části v lednu 2014. V minulém roce radnice požádala magistrát o dotaci, kterou jí schválilo zastupitelstvo letos v květnu. Finanční pomoc získají Řepy z Fondu rozvoje dostupného bydlení, kde je na podobné záměry k dispozici 2,3 miliardy korun.

Na posledním zasedání zastupitelé schválili finanční podporu také pro Prahu 22, která plánuje vybudovat novostavbu s 15 malometrážními byty pro seniory. Celkem bude stavba, která má být dokončena v příštím roce, stát 49,9 milionu korun, od hlavního města Praha 22 dostane z fondu 48,1 milionu korun. Podporu 3,7 milionu korun získaly Čakovice na rekonstrukci objektu, který bude sloužit lidem ohroženým sociálním vyloučením.