Cime 3 kvartal 2024

V Radlicích vyroste 170 bytů v projektu Semerínka za 1,5 miliardy korun

Praha 24. srpna (ČTK) - V pražských Radlicích vyroste do tří let 170 nových bytů. Developerská a investiční společnost Crestyl, která pozemek nedaleko Waltrovky koupila na přelomu letošního roku od developera Red Group s již vydaným územním rozhodnutím, postaví v projektu Semerínka čtyři budovy za 1,5 miliardy korun. Společnost to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Domy v Semerínce, jejíž název odkazuje na nedaleký železniční Pražský Semmering, z architektonického studia Davida Chmelaře budou různě vysoké a počítají mimo jiné s nabíječkami pro elektromobily. Byt 1+kk velikosti 38,6 metru čtverečních stojí podle webu projektu 6,5 milionu korun a bytu 4+kk velikosti přes 117 metrů čtverečních vyjde na více než 22 milionů korun.

Přípravné stavební práce by měly podle Crestylu začít na přelomu letošního roku a dokončení celého projektu je naplánováno na konec roku 2025.

"Pokračujeme ve strategii posilování našeho rezidenčního portfolia. Nový projekt dobře doplňuje naší současnou vlajkovou loď na opačné straně centra hlavního města, vinohradský Hagibor," uvedl ředitel společnosti Crestyl Simon Johnson.

Crestyl působí na českém realitním trhu přes 20 let. V současnosti se věnuje rozvoji více než 15 lokalit po republice s celkovou investiční hodnotou přes 1,2 miliardy eur (asi 30 miliard korun). V Praze k nim patří palác Savarin, dokončená čtvrť Dock v Libni a vznikající Hagibor u metra Želivského, kde například jeden z domů od Crestylu koupila německá investiční společnosti Invesco Real Estate na nájemní bydlení. V Semerínce mají být všechny byty k prodeji.