Cime 2 kvartál 2024

V příbramské nemocnici skončila rekonstrukce lůžkového oddělení následné péče

Příbram 12. listopadu (ČTK) - V příbramské nemocnici po deseti měsících skončila kompletní rekonstrukce lůžkového oddělení následné péče. Práce si vyžádaly přes 30 milionů korun bez DPH, peníze na opravu poskytl Středočeský kraj. Zrekonstruované oddělení přivítá první pacienty po Novém roce, informoval dnes ČTK mluvčí nemocnice Martin Janota.

Na oddělení je 24 lůžek ve 14 pokojích, v případě potřeby je počet lůžek možné zvýšit na 26. Stavbaři vybudovali mimo jiné umývárnu pro nepohyblivé pacienty a výtah nebo místnost pro pastorační služby. "Naši pacienti, kteří projdou akutní péčí, nejsou často ze zdravotních nebo sociálních důvodů schopni být propuštěni do domácího léčení, a právě proto zde máme tato oddělení," uvedl ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.

V příbramské nemocnici nedávno také začala rozsáhlá oprava pavilonu D2, kde jsou operační obory, jako urologie, chirurgie či ortopedie. Dělníci zároveň zbourají budovu N s dětskými ambulancemi a dětskou JIP a nahradí ji zcela novou stavbou. Náklady zhruba 370 milionů korun budou hrazeny z úvěru od Evropské investiční banky, který si vzal Středočeský kraj.