Komatsu potřebuju bagr

V Příbrami musely být pozastaveny práce na výměně sítí v Milínské ulici

Příbram 24. března (ČTK) - Příbram pozastavila práce na výměně vodohospodářských sítí v Milínské ulici. Podle radnice je důvodem zpoždění, které nastalo při rekonstrukci mostu v Plzeňské ulici. Most opravuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a výměna sítí je akcí města. Práce v Milínské ulici budou pokračovat, až ŘSD most zprovozní pro autobusovou dopravu, informovala dnes ČTK mluvčí radnice Eva Švehlová. Vyjádření ŘSD ČTK zjišťuje.

Rozsáhlá výměna sítí začala loni v říjnu a je rozdělena do tří etap. První, která se týkala spodní části Dlouhé ulice, je dokončena a stavba postoupila do druhé etapy přímo v Milínské ulici. Prvních pár metrů rozvodů v ulici je vyměněno a dělníci by měli postoupit dál. S ohledem na to, že potrubí vede středem silnice, bude nutné ulici uzavřít a dopravu vést objízdnými trasami. To však bude podle radnice možné až v okamžiku, kdy ŘSD dokončí opravy mostu v Plzeňské ulici.

Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) byl harmonogram prací v Milínské ulici naplánován tak, aby na sebe jednotlivé etapy navazovaly. "Bohužel s ohledem na zpoždění prací v Plzeňské ulici jsme nuceni dočasně přerušit stavbu v ulici Milínské. Jakmile Ředitelství silnic a dálnic zprůjezdní most pro autobusovou dopravu, budeme moci pokračovat s naším projektem výměny kanalizační a vodovodní sítě," uvedl Konvalinka.

Až bude průjezdný most v Plzeňské ulici, bude podle starosty autobusové linky možné vrátit na původní trasu a ty, které běžně jezdí Milínskou ulicí, budou vedeny po objížďce ulicemi Březnická, Čs. armády a Plzeňská. Týkat se to má také školního autobusu.

Výměna vodohospodářských sítí v Milínské ulici si podle dřívějších informací vyžádá 21 milionů korun bez DPH. Sítě jsou v majetku města, povrch má následně opravit ŘSD. Plánované uzavření Milínské ulice zkomplikuje život řidičům i obyvatelům této oblasti. Motoristé budou muset úsek objíždět souběžnými ulicemi, například Jungmannovou nebo Smetanovou ulicí. Problémy budou také s parkováním, část parkoviště v Milínské ulici totiž bude sloužit dočasně pro ukládání stavebního materiálu. Náhradní parkoviště má být na Flusárně. V čase od 16:00 do 9:00 bude také možné bezplatně parkovat na místech s parkovacími automaty na náměstí T. G. Masaryka a v Zahradnické ulici.