Komatsu potřebu bagr

V Přerově bude čtyři dny omezen provoz na hlavním tahu, kvůli stavbě rondelu

Přerov 3. června (ČTK) - Na jedné z nejfrekventovanějších silnic v Přerově, v místě propojení ulic Dluhonská, Polní a Tržní, bude kvůli stavbě okružní křižovatky omezen na čtyři dny provoz. Od soboty do úterý příštího týdne bude v tomto místě veden kyvadlový provoz, projíždět se bude pouze jedním pruhem. O víkendu mají dopravu na této frekventované komunikaci řídit semafory. ČTK to sdělila mluvčí radnice Lenka Chalupová. Stavba křižovatky vyjde téměř na 30 milionů korun a hotová bude do října.

"Pro další postup stavby je nutné rozšířit práce více do vozovky a tím dojde k zabrání jednoho jízdního pruhu. Proto, aby mohl být zachován provoz v režimu 1+1, bude muset být využita část chodníku, kde vznikne provizorní jízdní pruh," uvedl radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO). Po skončení tohoto omezení, tedy od 8. června, se doprava vrátí do původního režimu.

Od začátku stavby rondelu, který je součástí průtahu Přerova, nechtěli zástupci města přivést dopravu do centra. Reálně by totiž hrozilo, že by vozidla ve směru Zlín - Olomouc jezdila přes ulice 9. května, bří Hovůrkových, 17. listopadu, Komenského, Palackého a Velkou Dlážku nebo přes Dvořákovu ulici a Kozlovice. "To by způsobilo dopravní kolaps a tomu jsme chtěli zabránit. Podařilo se nám přesvědčit investora, že je toto krátkodobé omezení lepší řešení nežli pustit vozidla do centra na dlouhých pět měsíců," doplnil Navrátil. Dopravní i městská policie budou mít posíleny hlídky na kontrolu kamionů.

Stavba okružní křižovatky oválného tvaru, která propojí ulice Dluhonská, Polní a Tržní, začala 11. dubna. Hlavním investorem je ŘSD, město Přerov financuje přilehlé chodníky a cyklostezku. Nový rondel má po dokončení místo zpřehlednit jak pro řidiče, kteří se při odbočování dostávají do nepřehledné situace, tak pro cyklisty a chodce.

V Přerově je omezen provoz také v souvislosti se stavbou průtahu, stavební práce se rozšířily z prostoru kolem autobusového nádraží do křižovatky ulic Velké Novosady, Kojetínská a Komenského, kde vzniká nové rameno křižovatky do areálu bývalé Juty. Práce potrvají tři měsíce a přinášejí dopravní omezení.