Mercedes

V Praze 11 letos vzniknou dvě nová hřiště pro kruhový trénink

Praha 2. dubna (ČTK) - V Praze 11 letos vzniknou dvě nová hřiště pro kruhový trénink, která bude moci pro sportovní vyžití využívat i veřejnost. Prvky pro posilování venku doplní stávající zařízení ve sportovních a volnočasových areálech v ulicích Hrabákova a Kupeckého na Jižním Městě. Dvě venkovní tělocvičny pro městskou část postaví firma Clean4you za 1,05 milionu korun. Vyplývá to ze smluvních dokumentů a z informací, které ČTK poskytl radní Prahy 11 Jan Stárek (TOP 09).

Nové tzv. workoutové hřiště ve volnočasovém areálu u základní školy v Kupeckého ulici nabídne sportovcům z řad veřejnosti nové hrazdy, žebřiny, šikmou lavici a další prvky pro posilování. Podobné sportovní nářadí bude i ve sportovním areálu v ulici Hrabákova. Tamní nová venkovní tělocvična bude sloužit zejména výuce tělesné výchovy žáků druhého stupně základní školy a členům atletického oddílu. Hřiště, které bude maximálně 12 metrů dlouhé a sedm metrů široké, bude nicméně přístupné i pro veřejnost.

Firma Clean4you by měla obě hřiště vybudovat za 865.000 korun bez DPH. Hotovo by mělo být 50 dnů od převzetí staveniště, jak je uvedeno ve smlouvě mezi radnicí a zhotovitelem.

Volnočasový areál u ZŠ Kupeckého vedení 11. městské části v posledních letech rozšiřuje. Od jara roku 2021 je tam mimo jiné tzv. pumptrack, tedy okruh pro jízdu na kole, koloběžce nebo skateboardu, o délce dráhy asi 100 metrů. Ke konci loňského roku k němu přibyla pumptracková dráha o 37 metrech, která je určená menším dětem.

Radní Stárek dříve avizoval i vznik Adrenalin parku v ulici Výstavní. Radnice tam podle něj plánuje vybudovat mimo jiné pumptrack, skatepark a venkovní posilovnu. Další pumptrack by podle něj letos mohl vzniknout blízko metra Opatov, kde soukromý developer chystá novou zástavbu.

Sportoviště nyní vznikají i v dalších pražských městských částech. Nový skatepark bude v ulici Mohylová v Praze 13 a letos hotový by měl být i ten, co se staví v pražských Řeporyjích. Skatepark chce stavět rovněž Praha 3, a to na Pražačce. Nové sportoviště pro skateboardisty vzniklo loni také v podchodech pod Hlávkovým mostem v Praze 7.