Komatsu potřebuju Bagr

V Porubě se chystá výstavba okružní křižovatky za 9,3 milionu korun

Ostrava 3. června (ČTK) - Město Ostrava chystá v městském obvodu Poruba výstavbu okružní křižovatky u Jilemnického náměstí. Stavba má zlepšit plynulost dopravy a přispět ke snížení počtu nehod. Novináře o tom dnes informovala mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná. Stavba křižovatky má začít o prázdninách a hotová má být do 9. září, práce vyjdou na více než 9,3 milionu korun.

Stávající křižovatka je podle mluvčí problematickým dopravním místem s četnými nehodami a nová čtyřramenná okružní křižovatka by současný stav měla výrazně zlepšit. "Po výstavbě okružní křižovatky budou zachovány stávající výjezdy do Jilemnického náměstí, po ulici Francouzské k ulici Opavské, křižovatce Opavské s Martinovskou a směrem k Hlavní třídě," uvedla mluvčí.

Podle primátorovy náměstkyně Zuzany Bajgarové (ANO) byl termín přestavby volen tak, aby co nejméně komplikoval provoz v Porubě. Stavbu i dopravní omezení město koordinovalo ve spolupráci s městským obvodem a snažilo se zohlednit i další chystané stavby v okolí, především plánovanou renovaci tramvajové trati. "Výstavba je rozdělena na dvě fáze. Přípravnou s minimálními dopravními omezeními a samotnou výstavbu. Cílem je naplno spustit provoz do konce prázdnin," uvedla Bajgarová.

Od 13. června v místě začnou práce na přeložkách inženýrských sítí. Během této přípravné fáze se předpokládá omezení stávajícího výjezdu z křižovatky na Jilemnického náměstí a objízdná trasa povede mezi 23. až 26. červnem po okolních silnicích. "Celková uzavírka křižovatky je připravena v období prázdnin od 1. července do 31. srpna. Při výstavbě okružní křižovatky bude rozmístěno dočasné dopravní značení, které navede řidiče k náhradním trasám po okolních komunikacích," uvedla mluvčí. Doplnila, že zkušební provoz nové křižovatky je naplánován na první zářijové dny.

Vedle vybudování samotné okružní křižovatky budou upraveny také chodníku a cyklostezky v Jilemnického ulici a zrekonstruováno veřejné osvětlení. Počítá se i s úpravou zeleně.