Komatsu potřebu bagr

V pondělí začne v Nové Vsi na Kolínsku přestavba křižovatky na I/38

Nová Ves (Kolínsko) 2. září (ČTK) - V pondělí začne v Nové Vsi na Kolínsku přestavba křižovatky silnice první třídy číslo 38 s ulicí Velimská. Stavba dopravního omezení začne po ranní dopravní špičce, jde o frekventovaný úsek. Křižovatka by mohla být opět uvedena do provozu v polovině října, náklady přesáhnou tři miliony korun, informoval dnes ČTK Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Současná křižovatka je podle ŘSD nevhodná pro bezpečné odbočení vlevo ve směru od Kolína. Cílem stavební úpravy křižovatky je tak především zajištění jejího bezpečného průjezdu, zejména pak zmiňovaného levého odbočení ve směru Kolín-Velim. Místem projede v průměru 11.000 vozidel denně a usměrnění dopravy na hlavní komunikaci zajišťuje bezpečnější odbočení vlevo ze silnice I/38 na vedlejší komunikaci.

Usměrnění provozu zajistí vložení dalšího pruhu pro odbočení vlevo mezi průjezdní jízdní pruhy. Při přestavbě vznikne také dělící ostrůvek. Veškeré práce se uskuteční za provozu.

Stavba bude rozdělena do dvou etap. Doprava bude v místě řízena semafory. "Jelikož jsme si vědomi intenzity provozu v daném místě i paralelně probíhající opravy silnice I/38 mezi Starým Kolínem a Malínem na Kutnohorsku, konzultovali jsem se zhotovitelem společností M-Silnice změnu organizace práce ve vztahu k projektu s možností urychlení postupu stavby," uvedl Buček. V závislosti na počasí by se tak mohlo podařit každou z etap zkrátit o týden, hotovo by tedy bylo do poloviny října. Původně projekt počítal s termínem na konci října.