Cime 2 kvartál 2024

V pondělí začne v Humpolci oprava průtahu za asi 21 milionů korun

Humpolec (Pelhřimovsko) 8. července (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne v pondělí 11. července opravovat silnici 34 v Humpolci na Pelhřimovsku. Do úseku dlouhého asi 1350 metrů investuje takřka 21 milionů korun (bez DPH). Pracovat se bude za provozu. Hotovo má být začátkem října. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí ŘSD Martin Buček.

"Hlavním cílem je oprava povrchu vozovky silnice v celé šířce jízdního pásu, to je dvou průběžných jízdních pruhů a zpevněných krajnic," uvedl Buček.

Opravu provede společnost Swietelsky stavební s.r.o., která z šesti uchazečů o zakázku nabídla nejnižší cenu s termínem uvedení stavby do provozu za 13 týdnů. Opravovat se budou i dlážděné ostrůvky a vnitřní prstenec okružní křižovatky. Nutné bude také vyčistit odvodnění silnice.

Po silnici dál povede místní i tranzitní doprava, s částečnou uzavírkou nebo kyvadlovým provozem. "Celá oprava začne částí silnice od okružní křižovatky se silnicí druhé třídy číslo 29 v délce asi 380 metrů. Pracovat se bude v jízdním pásu ve směru k dálnici D1 a opravou projde příslušná polovina okružní křižovatky. Ze silnice I/38 tak nebude možné odbočit do ulice Fügnerova a Okružní, stejně jako z těchto ulic na silnici I/38 vjet. Ve směru Světlá nad Sázavou, Želiv bude značená objízdná trasa po místních komunikacích.

Podle sčítání dopravy z roku 2020 projíždí po silnici denně asi 13.000 vozidel.