Komatsu potřebuju Bagr

V pondělí začne poslední etapa opravy D8 u Prahy, uzavře nájezd Zdiby směr Praha

Odolena Voda (u Prahy) 8. října (ČTK) - V pondělí začne poslední etapa opravy dálnice D8 mezi pátým a 12. kilometrem u Prahy, uzavře nájezd i výjezd na exitu 9 Zdiby směr Praha. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) upraví i jízdní pruhy, provoz bude nadále omezený, povede dvěma zúženými pruhy, a to ve směru na Prahu i na Ústí nad Labem. Pokud vše půjde podle předpokladu, bude poslední opravovaný úsek v provozu v polovině listopadu a tím také skončí celá rekonstrukce této části dálnice D8, uvedl dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

V pondělí začnou práce v pravé polovině levého jízdního pásu ve směru na Prahu, včetně opravy dvou mostů. Kvůli tomu je nutné uzavřít pravý jízdní pruh a odstavný pruh levého jízdního pásu. "Doprava bude vedena v dopravní režimu 1/1+2, což je tedy fakticky stejné, jako tomu bylo v předchozí etapě, pouze jízdní pruh na Prahu v levém jízdním pásu se přesune z jeho pravé poloviny na levou," informoval Buček.

Objízdná trasa za uzavřený nájezd na dálnici na exitu 9 povede v opačném směru dálnice k exitu 18 Nová Ves, kde řidiči sjedou a vzápětí najedou na potřebný směr na Prahu. Objízdná trasa za uzavřený výjezd na devátém kilometru bude vedena též po dálnici na exit 1 Zdiby, kde řidiči mohou najet na směr Ústí nad Labem.