Cime 3 kvartal 2024

V pondělí začne oprava vytížené silnice I/50 u Uherského Brodu

Zlín 19. srpna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne od pondělí 24. srpna rekonstruovat silnici I/50 mezi Veletinami a Uherským Brodem na Uherskohradišťsku. Oprava povrchu jednoho z hlavních silničních tahů ze Zlínského kraje na Slovensko by měla trvat do konce října. ČTK to dnes sdělila mluvčí zlínské správy ŘSD Lucie Trubelíková.

Rekonstrukce se bude týkat téměř pětikilometrového úseku frekventované silnice. "Řidičům se předem omlouváme za případné dopravní komplikace. Provoz bude po celou dobu veden kyvadlově," uvedla Trubelíková. Náklady podle údajů zveřejněných na webových stránkách ŘSD přesáhnou 57,8 milionu korun bez DPH.

Na omezení narazí motoristé i na dalších páteřních silnicích v regionu. Pokračuje například stavba okružní křižovatky silnic I/57 a I/49 ve Valašské Polance na Vsetínsku. Staveniště je průjezdné kyvadlově, provoz usměrňují semafory. Opravuje se také silnice I/35 v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku, most na stejné silnici u Dolní Bečvy na Vsetínsku nebo most na silnici I/49 u Bratřejova na Zlínsku. Také tato místa zůstávají s omezením průjezdná.